ADIYAMAN ÇELİKHAN TÜTÜNÜ
Hafif İçim Türü
Orta İçim Türü
Sert İçim Türü
HAKKIMIZDA

ADIYAMAN TÜTÜNÜ

Firmamız müşterileri ile karşılıklı güven doğrultusunda bu günlere gelmiş, dostluk ve hoşgörü çerçevesinde kalite konusunda taviz vermeden yoluna devam etmeye kararlıdır.Portföyümüzde bulunan müşterilerimizle sağladığımız bire bir yakın dostluklar bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimizdir.İlkesi ;Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı olan firmamızı aramanız, bize yeni dostluklar kazandıracaktır.  Birçok ürünü bünyesinde bulunduran firmamız ile çalışma ayrıcalığını sizlerin de yaşaması bize büyük mutluluk yaşatacak

ADIYAMAN TÜTÜNÜ ÖZELLİKLERi

ADIYAMAN TÜTÜNÜ

Adıyaman’ın çelikhan ilçesinde yetişen tütün.Hali hazırda türkiye’nin en iyi tütünlerinden biridir.Kilosu 15-160 tl arasında değişir. (1 kilo tütünden yaklaşık 1000 dal sigara çıkar) Türkiye’de üretilen tütünlerin %98’i sun-cured (Güneşle kurutulan) tipi, oriental tütünlerdir​Bu tütünler orta ve büyükçe boyutlu, sarı, açık kırmızı, kırmızı renkli, sağlam dokulu, kalınca, sertçe içimli, lezzetleri tatlı ve kokulu tütünlerdir. Tütün üretiminde susuz ve sulu tarım uygulamaları verim artışında önemli rol oynamaktadır. Sulama yapılmayan arazilerde ortalama 100-150 kg/dekar verim elde edilirken, sulama yapılan arazilerde 200-350 kg/dekar verim elde edilmektedir.

ÇELİKHAN TÜTÜNÜ ÖZELLİKLERİ

ÇELİKHAN TÜTÜNÜ

Çelikhan tütünü veya Adıyaman tütünü, Adıyaman’a ve özellikle Çelikhan ilçesine özgü, boğaz yakmayan bir tütün türüdür. Benzer türlerden ayıran en belirgin özelliği kötü tat bırakmamasıdır. Bu tür kurutulup kıyıldıktan sonra Arap kağıdına sarılarak içilir. 2002 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmiştir.Adıyaman’nın ovalarında yetişen tütünleri Adıyaman Tütünü adı ile anılırken, Çelikhan ilçesi dağlarında yetişen tütünleri ise Çelikhan Tütünü adı ile anılır. Farklı bölgelerde yetişen bu bitkilerin anatomik açıdan farklı olmaktadır. Dağların coğrafik koşulları ve değişik üretim teknikleri nedeni ile Çelikhan’da yetişen tütünler daha büyük ve aromatik olabilmektedir..

Algan Tütünü

180 TL

Adıyaman Tütünü

80 TL

Çelikhan Tütünü

100 TL

Tatlı Sert Tütün

60 TL

Çelikhan Tütünü Sert İçim

60 TL

Tatlı Sert Adıyaman Tütünü

80 TL

Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, tekel tütünü çeşitleri ve diğer sarma tütünleri en uygun fiyata sizlerle buluşturuyoruz. Ortalama 3 iş günü içinde adresinize teslim ediyoruz. 0537 579 92 31 nolu telefondan hemen bize ulaşıp sipariş verebilir kapıda ödeme kolaylığı ile satın alabilirsiniz.

Çelikhan Tütünü Orta Hafif

100 TL

Çelikhan Tütünü Süper Lüx

120 TL

Çelikhan Tütünü Ultra Süper Lüx

150 TL

Parliament Tütünü

90 TL

Malboro Tütün

90 TL

Küba Tütünü

80 TL

TÜTÜN NASIL SAKLANIR?

Tütünün nem seviyesi, aldığınız tadı ve içimini yakından ilgilendirir. Çok kurumuş veya fazla nemli bir tütün size keyifli bir içim sağlamayacaktır. Bu yazıda kurumuş tütün nasıl nemlendirilir, nemli tütün nasıl kurutulur ve tütün nasıl saklanır anlatacağız.İlk öncelikle tütünümüzün nem seviyesinin tespit etmeliyiz. Biz tütünü nemli sanıyor olabiliriz ama belki de tütün tam kıvamındadır. Tütünümüzden elimize bir avuç kadar alalım ve 3-5 saniye kadar sıkıp bırakalım. Eğer ufalanıp kırıldıysa bu tütün çok kurudur. Tütün sıktığınız gibi kalıyor ve eski haline gelmiyorsa çok nemlidir. Bıraktıktan sonra tütün kendini topluyorsa kıvamındadır diyebiliriz.

Kuruyan Tütünü Nemlendirmek

Testimizi yaptık ve tütünün kuru olduğunu gördük. Kuru tütünün sarması zor olur. Çünkü sararken de toz haline gelecektir. Aynı zamanda tütün kurudukça daha sert içimi olur. Bu tat hoşunuza gitmeyebilir. O zaman kuruyan tütünü nemlendirmek gerekiyor. Kuruyan tütünü nemlendirmek için çeşitli yöntemler vardır. En basit olanı içerisine bir kaç ağaç yaprağı yada bir meyve parçası atmaktır. Örneğin tütünün içerisine 2-3 tane asma yaprağı atıp kapatırsanız tütün yapraklarda ki nemi alacaktır. Aynı zamanda bir parça elmayı da tütünün içerisine atabilirsiniz. Bu durumda tütün elma tadı verebilir tabii ki.Kuruyan tütünü nemlendirmenin bir diğer yolu da bir fıs fıs yardımıyla tütüne su serpiştirmektir. Ancak bu yöntemin riskli olduğunu söyleyeyim. Eğer fazla su serperseniz tütününüzü bozabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayacaksanız tütünü bir gazete kağıdı üzerine yayın. Daha sonra da fıs fıs yardımıyla bir miktar su serpin. Bir kaç saat bu şekilde kalsın. Sonra tütünü toplayıp tekrar sakladığınız poşete yerleştirin. Tütününüz içilecek seviyede neme sahip olacaktır.

Nemli Tütünü Kurutmak

Testimiz sonucunda tütünümüzün aşırı nemli olduğunu gördük. Aşırı nemli tütünü sarması da özellikle makine ile zor olabilir. Aynı zamanda nemli tütün nefes vermez. İçmesi zor olur. Bu durumda nemli tütün nasıl kurutulurona bakalım.Nemli tütünü kurutmak, kuruyan tütünü nemlendirmekten daha kolaydır. Bir gazete kağıdı açıp tütünü bir güzel üzerine yayın. Nem seviyesine göre bir kaç saat bekletin ve testi tekrar edin. Eğer bahsettiğimiz gibi kıvama geldiyse işlem tamamdır. Tütünü toparlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus tütünü güneş gören bir yerde kurutmamak. Tütün çok hassastır. Eğer güneş gören bir yerde kurutmaya kalkarsanız muhtemelen hemen bozulup içilemeyecek hale gelecektir.

Tütün Nasıl Saklanır?

Tütünümüz kuruysa nemlendirdik, aşırı nemli ise kuruttuk. Peki tütünü bu kıvamını koruyacak şekilde nasıl muhafaza edebiliriz?Tütün saklamak gerekli önlemler alındığı taktirde zor bir iş değildir. Fakat özensiz bir şekilde saklarsanız ya nemden dolayı küflenecektir ya da sıcaktan dolayı kuruyacaktır. Özellikle sıcak yaz günlerinde bir çok kişi tütünün kurumasından şikayet ediyor.Biz tütünleri jelatin poşet içerisinde gönderiyoruz. Tütün yolda bir miktar kurumuş olabilir yada nemli olabilir. Bunu tespit edip kıvama getirdikten sonra poşete birkaç delik açın ve buzdolabına koyun. Bu şekilde tütünü aylarca bozulmadan saklayabilirsiniz. Arada poşeti açar ve birkaç günlük yetecek kadar çıkartırsınız.Eğer hava serinse dolaba koymadan da saklayabilirsiniz. Böyle hallerde en çok yapılan hata tütünü hiç havalandırmamak. Tütün uzun süre poşette -yada hangi saklama kabını kullanıyorsanız- alt kısımları hava almadan kalırsa muhtemelen küflenecektir. Tütünün küflenmemesi için bir kaç günde bir çıkartıp havalandırın. Bu şekilde tütün uzun süre hiç bir şey olmadan içilecek kıvamda kalacaktır.

TÜTÜN NASIL SARILIR?

1- Tütünün saracağınız miktarını, sigaranın bitmiş şeklini göz önünde bulundurarak, eşit bir şekilde, bir yüzeye yayarak hazırlayın.2- Sigara kağıdını elinize alın. Baş parmağınız ve orta parmağınızın arasına alabilir, işaret parmağınızı da kağıdın kırışmasını engellemek için kullanabilirsiniz. Hangi elinizle daha rahat sarıyorsanız onu kullanabilirsiniz. Diğer elinizi de kağıdı yarım boru şekline düzgünce getirmek için kullanabilirsiniz.3- Müsait elinizle hazırladığınız sarılacak tütünü, eşit oranda dağılımına dikkat ederek, kağıdınıza serpiştirebilirsiniz. Tütünün eşit dağılmış ve yeterli sıkılıkta olması düzgün ve eşit yanmasını sağlayacaktır. Tütünün kağıdın dışına taşmasında şu aşamada bir problem yoktur. Daha sonra bu fazlalık tütünleri kopartabilirsiniz.4- Filtre kullanacaksanız, filtreyi bu aşamada yerleştirebilir, sarmaya filtreyle devam edebilirsiniz. Ya da alternatif olarak filtre kısmını boş bırakıp, (bu kısmı parmaklarınızla boşaltıp) filtreyi sonradan yerleştirebilirsiniz.5- Bu aşamada kağıdı iki elinizle baş ve orta parmaklarınız aranızda kalacak pozisyonda tutup işaret parmaklarınızı boşa çıkartın.6- İki elinizin orta parmaklarını karşılıklı ve düz bir çizgi oluşturacak pozisyona getirin. Baş parmaklarınız sigarayı ön taraftan, orta parmakların biraz altından destekliyor olmalı.7- Baş parmaklarızla kağıdın uçlarını şekildeki gibi tutarak içerideki tütüne silindirik şeklini vermeye başlayın. Bu hareketi ileri geri tekrarlayarak tütünü sarmaya hazır hale getirin.8- Tütün silindirik sigara şekline gelmeye başladığında, kağıdın baş parmaklarınızla tuttuğunuz kısmını aşağı doğru kaydırıp, düzgün bir şekilde sarmaya başlamak için kağıdın kenarına gerekli hafif ayarlamayı yapın.9- Baş parmaklarınızla yaptığınız baskının şiddetini artırarak sarma işlemini başlatın. Kağıdın kenarının tütünün altına, katlanıp buruşmadan, düz bir şekilde girdiğinden emin olun. Bunu ileri geri ufak hareketlerle sağlayabilirsiniz. Başta zor gözükebilir, birkaç kere denemekten çekinmeyin.10- Kağıdın sadece yapışkan kısmı gözükene kadar sarma işlemini devam ettirin. Yapışkanlı kısmı dilinizle ıslatın ve eşit baskı uygulayarak, çok gevşek veya çok sıkı olmadığından emin olarak ve kırıştırmadan yapıştırın.11- Taşan tütünleri kopartın.12- Opsiyonel olarak sigaranın yakacağınız ucunu katlayabilir veya kıvırabilirsiniz. Bu tütünün dökülmesini engeller.13- Eğer filtreyle sarmadıysanız ve filtre için boşluk bıraktıysanız bu aşamada filtreyi yerleştirebilirsiniz.14- İçime hazır.

Çelikhan Light İçim

65 TL

Çelikhan Sert İçim Tütün

65 TL

Adıyaman Hafif İçim Tütün

50 TL

Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, tekel tütünü çeşitleri ve diğer sarma tütünleri en uygun fiyata sizlerle buluşturuyoruz. Ortalama 3 iş günü içinde adresinize teslim ediyoruz. 0537 579 92 31 nolu telefondan hemen bize ulaşıp sipariş verebilir kapıda ödeme kolaylığı ile satın alabilirsiniz.

Yaprak Tütün

70 TL

Tatlı Sert Tütün

50 TL

Bitlis Tütünü

130 TL

MAKARON FİLTRE FİYATLARI

Tütün sarıp içmek istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Birincisi arap kağıdı kullanıp tütünü elle sarmak. İkincisi ise tütün sarma makinesi ve makaron (boş sigara filtresi) kullanarak tütün sarmaktır. İkinci yöntem çok daha pratiktir. Daha hızlı ve daha düzgün sigaralar sarılabilir.

Makaron Çeşitleri

Çok çeşitli makaron çeşitleri olmasına rağmen aşağıdaki marka makaronları öne çıkıyor.

  • Eyma Makaron
  • President Makaron
  • Calbor Makaron
  • Watson Makaron
  • Gizeh Makaron
  • Winter Makaron

Makaron Fiyatları

Makaronlar bir kutuda 200 tane olacak şekilde satılıyor. Şuan bir paket 200’lük boş filtre fiyatı 15 TL‘dir. Bir koli (50 paket içerir) filtrenin fiyatı ise 750 TL. Toptan makaron çeşitleri için bizimle iletişime geçin.Kısa bir süre önce 200’lük makaron fiyatlarının 5 TL olduğunu hatırlarsınız. Boş filtreye gelen ÖTV ve KDV zamlarından sonra fiyatlar bu seviyeye çıktı. Fakat kısa bir süre sonra fiyatların düşmesi bekleniyor.

Makaron Nereden Alınır?

Her hangi bir tütüncüye girip boş filtre (makaron) bulabilirsiniz. Çoğunlukla yukarıda yer verdiğimiz marka makaronlar bulunuyor. İsterseniz bir telefonla bizden de boş filtre alabilirsiniz. Kargo ile Türkiye’nin her köşesine gönderiyoruz.Boş sigara filtresi (makaron) ile ilgili merak ettiklerinizi hemen yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

AÇIK TÜTÜN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Açık Tütün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım ve size tütün alırken bilmeniz gereken bilgileri sıralayalım.Açık tütün alırken aldığınız tütünün ne tütünü olduğunu bilmeniz en önemli etkenlerden biridir.. Özellikle her Adıyaman Tütünü satışını yapıyoruz ve tezgahlarda tütün shoplar da gördünüz her tütün  Adıyaman Çelikhan Tütünü değildir. Ve bunlara itimat etmemek gerekir. Bunun bir çok nedeni elindeki kalitesiz tütünleri bu isimle satmaya çalışıyordur.Aldığınız tütünün ağır veya keskin kokmaması çok önemli. Çünkü doğal tütünler bu şekilde kokmaz. Eğer böyle bir koku alırsanız muhtemelen katkı maddelidir.

ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI1 KG Gözde Adıyaman Tütün 130 TL1 KG Dökme Adıyaman Tütün 90 TL1 KG Rakipsiz Adıyaman Tütün 160 TL1 KG Harman Adıyaman Tütün 110 TL1 KG Kral Adıyaman Tütün 150 TL1 KG Bal Adıyaman Tütün 200 TL1 KG Lüks Adıyaman Tütün 180 TL1 KG Ekonomik Adıyaman Tütün 75 TL

ÇELİKHAN TÜTÜNÜ FİYATLARI1 KG Gözde Çelikhan Tütün 130 TL1 KG Dökme Çelikhan Tütün 90 TL1 KG Rakipsiz Çelikhan Tütün 160 TL1 KG Harman Çelikhan Tütün 110 TL1 KG Kral Çelikhan Tütün 150 TL1 KG Bal Çelikhan Tütün 200 TL1 KG Lüks Çelikhan Tütün 180 TL1 KG Ekonomik Çelikhan Tütün 75TL

TOPTAN TÜTÜN VE ADIYAMAN TÜTÜNÜ TOPTAN

Bizler Adıyaman toptan tütün satıcıları olarak Adıyaman toptan tütün fiyatlarını size en azami kar oranı ile toptan tütün gönderiyoruz. Ayrıca Toptan tütün filtresi satışlarımızda mevcuttur. Toptan Tütün gönderimi yapılırken sizlere sizin istediğiniz şekilde özel harmanlı olarak da toptan tütün gönderiyoruz. Captain black harmanlı adıyaman tütünü ve Captain black harmanlı tütün gönderimimiz de mevcuttur.Bizden tütün aldığınızda bizleri tanıdıkça memnun kalacaksınız. Buradan fiyat listemizi yayınlayamıyoruz çünkü toptan fiyatlar belli sürede dalgalanmalar yaşanıyor. Örneğin tütünün ilk çıktığı aylarda tütünlerin bol olması sebebi ile toptan tütünlerin fiyatı düşmektedir. Fakat kış ve bahar aylarında ise toptan tütün fiyatları artmaktadır. Bundan dolayı fiyat almak için bizimle irtibata geçip tütün almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Tütün Satın Alabilirim?Tütün satın almak için 0537 579 92 31 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun tütünü belirleyip aynı gün gönderimini sağlarız.Tütün Elime Nasıl Ulaşır?Tütünleri anlaşmalı kargo firmaları ile ulaştırmaktayız.Siparişlerim Elime Ne Zaman Geçer?Saat 16.00’dan önce verdiğiniz siparişler ortalama 3 iş günü içinde adresinize ulaşır.Hangi Sertlikte Tütün Var?Elimizde hafif, orta ve sert içimde tütün çeşitleri bulunmaktadır. İsteğinize göre gönderim yapıyoruz. Tütün çeşitlerini incelemek için mağazamıza bakabilirsiniz.Tütün Fiyatları Nedir?Adıyaman Tütünü kilogram fiyatı 100 TL’dir. Bitlis Tütünü ‘nün kilosu ise 150 TL’dir. Bütün tütün fiyatlarına mağazadan ulaşabilirsiniz.Toptan Tütün Fiyatları Nedir?Tütün dükkanı işletiyorsanız ve toptan tütün satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Elimizde her kalitede tütün bulunmaktadır. Toptan tütün fiyatları 15 TL ile 60 TL arasında değişiyor. Ayrıntılı bilgi için Toptan Tütün Fiyatları sayfasına bakabilir ve iletişime geçebilirsiniz.Tütünü Bozulmadan Nasıl Saklarım?Biz tütünleri jelatin poşet içerisinde gönderiyoruz. Tütün yolda bir miktar kurumuş olabilir yada nemli olabilir. Bunu tespit edip kıvama getirdikten sonra poşete birkaç delik açın ve buzdolabına koyun. Bu şekilde tütünü aylarca bozulmadan saklayabilirsiniz. Arada poşeti açar ve birkaç günlük yetecek kadar çıkartırsınız.

ADIYAMAN TÜTÜNÜ FİYATLARI1 KG Gözde Adıyaman Tütün 130 TL1 KG Dökme Adıyaman Tütün 90 TL1 KG Rakipsiz Adıyaman Tütün 160 TL1 KG Harman Adıyaman Tütün 110 TL1 KG Kral Adıyaman Tütün 150 TL1 KG Bal Adıyaman Tütün 200 TL1 KG Lüks Adıyaman Tütün 180 TL1 KG Ekonomik Adıyaman Tütün 75 TL

ÇELİKHAN TÜTÜNÜ FİYATLARI1 KG Gözde Çelikhan Tütün 130 TL1 KG Dökme Çelikhan Tütün 90 TL1 KG Rakipsiz Çelikhan Tütün 160 TL1 KG Harman Çelikhan Tütün 110 TL1 KG Kral Çelikhan Tütün 150 TL1 KG Bal Çelikhan Tütün 200 TL1 KG Lüks Çelikhan Tütün 180 TL1 KG Ekonomik Çelikhan Tütün 75TL

Müşterilerimizin taleplerini hızlı ve etkili bir şekilde karşılamak, talepleri ile ilgili bütün süreç boyunca bizimle rahat ve güvende hissetmelerini sağlamak. Sizlere en iyi ve en kalitelisini sunarak, beklentilerinizi yükseltmek. En iyi ve en kaliteli tütün için, çok çalışmamızın ve bu çalışmanın sürekli olması gerektiğinin farkındayız. Bu görev ve misyon ile daha fazla emek harcayıp en iyi tütünü içmeniz için daha çok çalışmaktayız. Sektöre öncülük etmemizin ve sürekli talepleri karşılamaya odaklı çalışmalarımıza bağlı olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin her bölgesine teslimatımız mevcuttur.

İLETİŞİM

Adıyaman Tütünü Hakkında bilgi almak için;Ulucami mah. tütüncüler pazarı adıyaman merkez